İstanbul'daki Yabancılar için Türkçe dersleri

  

Türkçe Dersleri

İstanbul'da bulunan ve Türkçe öğrenmek isteyen yabancı konuklarımız ve yabancı kökenli vatandaşlarımıza bir süreden beri güzel dilimizi öğretiyorum. "İstanbul Türkçesi"ni doğru biçimde konuşup yazmak isteyenler için bir süre daha devam ettirmeyi düşündüğüm bu programdan, Türkçe'yi hiç bilmeyenlerin yanısıra bu güzel dili ileri derecede öğrenmek isteyenler de faydalanabilirler.

Lisan derslerinden yararlanabilmek için, Türkçe'yi hiç bilmeyenlerin en azından anlaşabilecek düzeyde İngilizce, Almanca veya Fransızca konuşabilmeleri gereklidir. Bu dillerin yanısıra, klasik Arapça konuşmama katlanabilenler de Türkçe dersi alabilirler. Diğer yandan, ana dili Azerîce, Türkmence, Özbekçe, Kazakça, Kırgızca olanlar da kendi dillerinde bu derslerden yararlanabilirler.

İleri düzeyde Türkçe öğrenmek isteyenlerin de akıcı biçimde İngilizce, Almanca veya Fransızca konuşabilir olmaları, seçilen Türkçe edebiyat örneklerini birlikte değerlendirebilmeyi kolaylaştırmaktadır.

İstanbul ve taşra kültürüne (örf ve âdetlerine) yabancı olanlar için, lisan dersleri esnasında bu hususta da gerekli bilgi verilmektedir.

             

Saati (60 dk.) 40 ABD Doları olan Türkçe dersleri hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenlerin, muhtevası İngilizce olan "Private Turkish Lessons" başlıklı sayfayı okumalarını öneririm. Daha sonra bu sayfaya dönmek için, lûtfen browser'ınızın "Geri / Back" butonunu tıklayın.

                

Osmanlıca Dersleri

Eski ve Yeni Osmanlıca'nın giderek unutulur olması sebebiyle, gerek matbu harflerle gerekse el yazısı ile kaleme alınmış Osmanlıca kitap, evrak, not, v.s. gibi tahriratı okuyabilmeyi arzu edenler için de ders vermekteyim. Bu hususta müracaat edenler, gerektiği takdirde ayrıca Osmanlıca gramer ve sentaks bilgisi de öğrenebilirler. Osmanlıca derslerinin saat (60 dk.) ücreti 60 ABD Dolarıdır.

             

     

Türk Dilleri Ailesi (Kaynak: "Türkische Sprachen", Dr. J. Gippert, Frankfurt a.M., 1993)

           

Türk Dillerinin dahil olduğu Altay Dil Ailesi (Kaynak: "Altaic Languages", Dr. H. Leung, GIS Lab., 2004)


Türk Devletleri ve Toplulukları'nın bayraklarını görmek isterseniz, burayı tıklayın.


Haluk Akçam - 2008

             

Türkiye

Dünya

Ekonomi

Deprem

Sağlık

Güncel

Kişisel Danışmanlık

Ticari Danışmanlık

Özel Danışmanlık

Copyright © 2008 Haluk Akçam - Bu sitede yer alan her türlü yazı, resim, grafik, program ve bilginin telif hakkı MİSKET yazılım ve danışmanlık Ltd.Şti.ne aittir.